хлеб для диабетиков на закваске

Який хліб можна діабетикам та який у нього глікемічний індекс

ржаной хлеб для диабетиков

А чи можна ваш хліб на заквасці діабетикам? Таке питання мені сьогодні написали в Дірект у моєму Інстаграмі. Його запитують не часто, але вважаю, що це важливе питання для всіх нас! Тому давайте разом поміркуємо, і знайдемо відповідь на питання, чи є хліб для діабетиків?

Що таке діабет і чи можна їсти хліб

Це захворювання, у якому відбувається порушення толерантності до вуглеводів. Тобто в організмі не виробляється в потрібній кількості інсулін, який міг би впоратися з цукром, що надходить із вуглеводною їжею.

Вуглеводи бувають різними: швидкі, повільні (за швидкістю засвоєння). Але незалежно від їхнього виду – все це вуглеводи, які після прийому їжі перетворюються на глюкозу (цукор). Тому коли говоримо про хліб та його користь при діабеті, то тут відповідь очевидна. І кожен собі приймає рішення – є хліб при певному захворюванні чи ні.

Глікемічний індекс хліба

Ще варто згадати про глікемічний індекс. Цей показник надається кожному продукту! І він показує швидкість підвищення рівня глюкози у крові після вживання того чи іншого вуглеводного продукту.

І що вище глікемічний індекс продукту, то швидше підвищується цукор у крові.

гликемический индекс муки

гликемический индекс муки

У складі будь-якого хліба є швидкі вуглеводи з різним глікемічним індексом. Так, у різній муці цей індекс різний. І найвищий він у борошні вищого гатунку – 85, а найнижчий – у житньому борошні – 45. Але він є у будь-якому випадку!

Для здорової людини це практично не має значення. Але якщо говоримо про захворювання, такі як діабет, то все зовсім по-іншому.

На жаль, не існує хліба, який можна вживати при діабеті.

Можна, звичайно, користуватися зручними поясненнями “можна все в розумних кількостях”, або “якщо хочеться, то значить – можна”. Але це все лише ваша відповідальність за ваше здоров’я.

Тому я не можу брати відповідальність на себе і давати рекомендації, який можна їсти хліб при певному захворюванні. Я можу лише дати його рецепт зі складом і кількістю інгредієнтів. І Ви вже самі собі вирішите, можна вам такий хліб чи ні.

Наприклад, якщо брати до уваги житній хліб, то вибирайте рецептури без вмісту заварки та будь-яких цукрів. Наприклад, таким рецептом є: “Фінський хліб: рецепт чорного житнього на заквасці, як спекти”.

Всім здоров’я! Чекатиму ваші коментарі на тему посту.

Додатки на тему та коментарі з Інстаграма

Цю статтю я писала для свого інстаграма та отримала до неї дуже цікаві коментарі. Читачі мого Інстаграма написали дуже багато цікавих фактів з особистого досвіду про те, який хліб вони та їхні клієнти їдять при цьому захворюванні. Вважаю, що і тут буде цікаво побачити ці змістовні коментарі:

хлеб на закваске для диабетиков хлеб для диабетиков

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

[instagram-feed]